Menu
Your Cart

G5 Masajı

G5 Masajı Nedir?

En hızlı zayıflama yollarından biri olan G5 masajı nedir? Vücudun her bölgesine uygulanabilen G5 masajının en etkili olduğu bölgeler kalça, bacak ve basendir. Kişinin vücut tipine en uygun olan tedavi yöntemi belirlenir, ortalama olarak 10-15 seans arasında uygulanır. Seanslar 20-30 dakika aralığında sürer ve diğer bölgesel zayıflama uygulamaları olan Lenf Direnaj ve Lipoliz ile desteklenerek uygulanır.

G5 Masajı, ritmik bir masaj aleti olan özel bir cihaz yardımıyla uygulanmaktadır. Hızlı titreşimler aracılığı ile sıkılaşma sağlayan cihaz, selülit tedavisinde oldukça etkilidir. Özellikle selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada kullanılan G5 Masajı; kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasını da sağlamaktadır. G5 Masajı kan akışını hızlandırdığı için spazm tedavilerinde de kullanılabilmektedir. G5 Masajı, tüm vücuda uygulanabilen bir işlemdir. Ancak en etkili sonuç alınan üst bacak, kalça, popo ve kol bölgelerinde daha çok tercih edilmektedir. G5 Masajı, Soğuk Lipoliz ve Lenf Drenaj gibi bölgesel zayıflama yöntemleriyle birlikte uygulandığında, bölgesel zayıflamayı destekleyici özelliğe sahiptir. G5 Masajı; el yordamıyla yapılan masajlara oranla 10 kat daha etkili ve güçlüdür. Bu anlamda G5 masajı yaptıranlar sonuçtan oldukça memnun kalmışlardır, özellikle spor yapan veya düzenli egzersiz yapan insanlar en iyi sonucu almaktadır. G5 masajı sonrası morluk oldukça normal bir durum olup selülit masajı yapılan alanda baskıya neden olarak kan dolaşımını hızlandırır ve cilt tipine göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalam 5-10 gün içerisinde geçmektedir.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

Uygulama bölgesi üzerinde titreşim ve itme kuvveti uygulayan G5 cihazı, selülit tedavilerinde uzun yıllardır kullanılan yöntemlerden biridir. Başlıklar masajın yapılacağı cilt tipine ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Özellikle kalça ve basen bölgelerine yapılan uygulama ile bu bölgelerde cilt etkinliği arttırılarak selülitli görünümün ortadan kalkması sağlanır. Yaklaşık olarak 15-20 dakika süren işlemin ardından G5 masajının etkileri hemen görülmektedir. Ancak kalıcı ve sağlıklı bir etki için birden fazla seans yapılması gerekir. Uygulama bölgesi üzerinde titreşim ve itme kuvveti uygulayan G5 cihazı, selülit tedavilerinde uzun yıllardır kullanılan yöntemlerden biridir. Başlıklar masajın yapılacağı cilt tipine ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Özellikle kalça ve basen bölgelerine yapılan uygulama ile bu bölgelerde cilt etkinliği arttırılarak selülitli görünümün ortadan kalkması sağlanır. Yaklaşık olarak 15-20 dakika süren işlemin ardından G5 masajının etkileri hemen görülmektedir. Ancak kalıcı ve sağlıklı bir etki için birden fazla seans yapılması gerekir.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

* Selülit sorununu giderir ve sonrasında sağlıklı bir beslenme programı edinildiği taktirde kalıcı bir sonuç verir.
* Kronik kas ağrıları ve spazmları giderir: kan dolaşımını hızlandırarak kasların güçlenmesini sağlar.
* Cilde ihtiyaç duyduğu elastikiyeti geri kazandırarak cildin sıkılaşmasını sağlar.