Menu
Your Cart

Hydrafacial

Hydrafacial Nedir?

Kuşkusuz cilt bakımı nasıl yapılır? sorusuna verilebilecek en iyi cevap Hydrafacial’dir.Haydi hep birlikte Hydrafacial Cilt Bakımı nedir? nasıl yapılır? yakından bakalım. Belli nedenlere bağlı olarak yıpranan, canlılığını kaybeden, akne ve siyah nokta saldırısına uğrayan ciltler için geliştirilen bir cilt bakım tekniğidir. Herhangi bir cerrahi yönteme veya enjeksiyonlara başvurmadan tamamiyle doğal yöntemlerle yapılan bu uygulama ciltte herhangi bir ağrıya neden olmaz.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Bir tür yaşlanma karşıtı bakım yöntemi olan Hydrafacial; cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde de kullanılan bir işlemdir. Vakum yöntemi ile çalışarak cildi derinlemesine temizleyen cihaz, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediği için tamamen ağrısız ve acısızdır. Cilde herhangi bir zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlayan yöntem; daha sağlıklı, parlak, güzel ve genç görünümlü cilde sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Hydrafacial yöntemi sayesinde tek bir seansta derinlemesine cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulanabilmektedir. Cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlayan vakumlu başlığı, cildi mikroskobik düzeyde soyarak, tüm ölü hücrelerden, birikmiş ve gözeneklerin kapanmasına neden olan fazla yağdan ve siyah noktalardan arındırmaktadır. Cilt yüzeyinde yer alan ince çizik ve kırışıklıklar, var olan renk farklılıkları ve lekeler, farklı cilt tipleri için hazırlanan serumlar sayesinde tedavi edilebilir. Antioksidan, hyaluronik asit ve protein içerikli peptit solüsyonları cilt altına uygulanarak, cildin sağlıklı görünümüne kavuşmasını, genç, canlı ve yumuşak görünmesini sağlar. Tüm işlemlerin tek seansta uygulandığı Hydrafacial yöntemi sayesinde pek çok farklı bakım işlemi kolay, hızlı ve etkili bir şekilde yapılmaktadır.


Hydrafacial Cilt Bakımı Faydaları!

Yüzde meydana gelen deformasyonların ana nedeni olarak çevresel faktörler (hava kirliliği, egzoz dumanı, stres, yetersiz uyku vb.) görülse de, bunların yanında yanlış beslenme, yoğun ve yanlış kozmetik ürünlerin kullanımı, güneş ışınlarının yaydığı ultraviyole ışınlarına fazlasıyla maruz kalmak gibi nedenler de sıralanabilir. Bunlara bağlı olarak gözenekler kapanır ve cilt ihtiyaç duyduğu oksijeni alamaz bunun sonucunda da cilt lekeli, soluk, cansız bir görünüm edinir. Meydana gelen tüm bu cilt sorunlarının çözümünde Hydrafacial cilt bakımı faydaları saymakla bitmez.
-Ciltte meydana gelen bütün deformasyonları iyileştirir.
-Kadın-erkek her yaştan ve cilt tipinden bireyler faydalanabilir.
-Cildiniz derinlemesine temizlenip, onarılırken herhangi bir acı hissine, tahrişe, tahribata neden olmaz.
-Uzun süre etkisini korur.
-Ciltte meydana gelen akne, siyah nokta ve lekeleri temizler böylece cildin parlak, yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlar.
-Cildin nem dengesini normal düzeye getirir, yağlanmaya karşı korur ve elastikiyetini artırır.

Tedavi başlamadan önce cilt tipi ve cilde uygun ürünler belirlenir. Uygulama yaklaşık yarım saat sürer. Kozmetik amaçlı işlemlerde aylık bir seans yeterliyken tedavi amaçlı işlemlerde haftalık uygulamalar tercih edilir. Sizde cildinizdeki sorunlardan şikayetçiyseniz çözümü uzman ekibimizden alacağınız kapsamlı bilgiler ve seanslarda bulabilirsiniz.